Kelias į sveikatą

Prieš skaitydami toliau atlikite vieną pratimą.

Patogiai atsisėskite, užsimerkite, kelis kartus giliai įkvėpkite ir  nusišypsokite. Tuomet įsivaizduokite, kaip prieš jus iš niekur atsiranda  džinas, kuris sako išpildysiąs visus jūsų norus, susijusius su gera sveikata, savijauta ir išvaizda. Pagalvokite, ko paprašytumėte? Kaip jaustumėtės, jei visi norai būtų įgyvendinti? Kaip pasikeistų jūsų gyvenimas? Ką galėtumėte nuveikti?

Užrašykite savo norus ir Jūsų gyvenimo pokyčius, kuriuos jie atneštų

Kiekvienas mūsų turi tokį asmeninį džiną, tik daugelis nežino kaip pasinaudoti jo paslaugomis. Nežino ir gamtos dėsnių, kurių privalo laikytis, norėdami išsaugoti gerą sveikatą.

Visi norime gerai jaustis, gražiai atrodyti, turėti daug energijos ir puikią sveikatą. Nuostabu yra tai, kad kiekvienas iš mūsų galime susikurti norimą išvaizdą, puikią savijautą ir su džiaugsmu žengti gyvenimo keliu.

Kodėl tuomet tiek daug ligotų, turinčių viršsvorį ir savimi nepatenkintų žmonių? Tam yra kelios priežastys…

1. Dauguma žmonių, apie 70 % visuomenės, visiškai nesidomi ir nesirūpina savo sveikata ! Na bent jau tol kol nesuserga, o ir tada dažnai tikisi, kad gydytojai už juos viską padarys.

Jie žinoma patys taip nemano, viešai deklaruoja, nori būti sveiki, kad nori sportuoti, tinkamai maitintis, bet, išskyrus kalbas ir skundus, nesiima jokių veiksmų, juk laiko nėra, darbai, aplinkybės neleidžia. Net pas gydytojus eina tik tada, kai organizmas imasi paskutinės poveikio priemonės ir apie blogą situaciją signalizuoja skausmu. Deja dažniausiai viskas baigiasi skausmo malšinimu ir simptomų pašalinimu, o ne gyvenimo būdo pokyčiais…

Kaip manote, kokios bus ilgalaikės tokio gyvenimo būdo pasekmės?

2. Apie 20 % nori būti sveiki ir supranta, kad vien kalbų nepakanka, reikalingi konkretūs veiksmai.

Jie skaito literatūrą, mėgina laikytis dietų, sportuoti ir labiau rūpintis savimi. Tik dažniausiai neturi pakankamai laiko, žinių ir noro rimtai susiimti. Dirba be plano, imasi veikti su užsidegimu, tačiau dažnai persistengia ir dėl suprastėjusios savijautos arba motyvacijos stokos meta pradėtus darbus. Po kurio laiko bando iš naujo ir procesas kartojasi…

Rezultatai? be abejo, geresni nei 1 grupės, bet ne tokie, kokių tikimasi.

3. Apie 5 – 6 % žmonių yra pakankamai užsispyrę ir ilgą laiką sunkiai dirba siekdami sveikatos.

Taip būna dažniausiai po to, kai iškyla rimtas pavojus gyvybei dėl ligos arba žalingų įpročių. Tačiau jie taip pat neturi pakankamai žinių, dažnai ir laiko. Šie žmonės be abejonės pasiekia geriausių rezultatų tarp ankščiau paminėtų grupių. Tik dažnai jų pastangos būna orientuotos ne susikurti trokštamą sveikatos ir savijautos lygį, o išsaugoti esamą, arba atsikratyti ligų ir tiesiog normaliai jaustis.

Tik ketvirtoji grupė žmonių, kurią sudaro vos 4 – 5 % mūsų visuomenės narių, džiaugiasi gera savijauta ir sveikata, puikia išvaizda, stebina aplinkinius savo fizinėmis galimybėmis.

Jie patenkinti savimi, esamais rezultatais ir siekia naujų aukštumų. Visada šypsosi ir yra geros nuotaikos.

Kuo jie skiriasi nuo likusiųjų?

  1. Aiškiai žino, ko siekia ir kokių rezultatų tikisi. Jų tikslai fiksuoti pasąmonėje, kuri yra puikus pagalbininkas kelyje į sveikatą.
  2. Yra tikri, kad pasieks savo ir ramiai, nuosekliai juda link tikslo.
  3. Turi aiškų planą, kurio nuosekliai laikosi.
  4. Žino, ką turi daryti arba greitai tokią informaciją randa.
  5. Turi išsiugdę teisingus įpročius.
  6. Pozityviai žvelgia į ateitį.
  7. Niekada nenuleidžia rankų.

Šie žmonės visada įgyvendina savo tikslus, jiems tai pavyksta natūraliai. Kasdien šypsosi, džiaugiasi ir mėgaujasi kiekviena nauja diena. Augina sveikus vaikus ir su džiaugsmu kiekvieną rytą pakyla iš lovos laukdami naujos puikios dienos.

Pastaruosius 4 – 5 % žmonių galima suskirstyti dar į 2 grupes.

Pirmoji – tie, kas sveikos gyvensenos įpročius ir žinias paveldėjo ar išmoko iš tėvų. Nesvarbu, kaip tai pavadinsime. Lygiai taip pat turtingų tėvų vaikai išmoksta būti turtingi ar daugiakalbių tėvų vaikai lengvai išmoksta kalbėti keliomis kalbomis. Dažnai jie net nežino, kodėl jiems sekasi. Teisingi įpročiai ir elgsenos modeliai užfiksuoti jų pasąmonėje. Šie žmonės nė nesusimąstydami gyvena pagal gamtos nustatytus dėsnius, todėl džiaugiasi puikia sveikata ir savijauta. Šias žinias jie natūraliai ir nepastebimai perteikia savo vaikams. Galima sakyti jiems pasisekė.

Antroji – tie kas gerų sveikos gyvensenos įpročių nepaveldėjo, tačiau sugebėjo suprasti jų svarbą, rasti reikiamą informaciją ir bėgant laikui tuos gerus įpročius išsiugdyti. Dažnai tai jau būna vyresni žmonės, turintys gyvenimiškos patirties ir išminties.

Kuriai grupei priklausote Jūs? Jei skaitote šį straipsnį, tikriausiai ne pirmajai. Ar norėtumėte priklausyti ketvirtajai? Tiems 4 – 5 % laimingųjų?

Ką daryti, jei tėvai nepriklauso šiai 4 – 5 % žmonių grupei? Jei geros sveikatos įpročių, na ir pačios geros sveikatos nepaveldėjote? Išeitis viena, teks jų išmokti dabar ir gerą savijautą susikurti.

Gera žinia – tai padaryti dar nevėlu. Tiesa sakant, nebus vėlu iki pat gyvenimo pabaigos. Tačiau su metais reikės įdėti vis daugiau pastangų, o ir rezultatais galėsite džiaugtis trumpesnį laikotarpį. Svarbiausia, kad Jūs galite jaustis geriau, galite turėti puikią sveikatą ir susikurti tokį kūną, kokio norėtumėte. Jūs galite pasiekti fizines savybes apie kokias ir svajoti nedrįsote. Milijonai žmonių tai jau padarė ir kasdien džiaugiasi pasiektais rezultatais.

Kaip?

Tam yra sukurta daugybė metodų, o dažniausiai tai yra paprastos taisyklės kurių turime laikytis. Apie šias technikas kalba Anthony Robbins, Brian Tracy, jas taiko pasaulyje žinomi sportininkai.

Kokie tai metodai?

Šie metodai remiasi tam tikrais žmogaus proto veiklos ypatumais ir jų išmanymas padeda pasiekti stulbinamų rezultatų. Jie plačiai taikomi sporto, vadybos ir marketingo srityse. Tik svarbu nepamiršti, kad nepaprastus rezultatus iš tiesų sukuria žmogaus noras, pastangos, tikėjimas ir be abejonės kryptinga veikla, o ne stebuklingi receptai.

Pirmasis sėkmės ir sveikatos elementas yra Jūsų tikslai. Turime aiškiai žinoti ko siekiame ir degti noru įgyvendinti tai realybėje. Svarbu išmokti nusistatyti tinkamus tikslus, jie bus kartu kelio ženklai ir žemėlapis pakeliui į Jūsų sėkmę sveikatos kelyje. Aiškūs tikslai padės Jums į pagalbą pasitelkti ir pasąmonę.

Antrasis sveikatos elementas – žinios, žinojimas ką turime daryti. Mūsų kūnas yra nepaprastai sudėtinga biocheminė sistema, kuri veikia pagal tam tikrus gamtos dėsnius. Jų privalome laikytis. Visai nesvarbu, žinome apie juos ar ne. Žmogaus sukurtus įstatymus galima apeiti, tačiau gamtos ir organizmo įstatymų laužymas yra baudžiamas visada ir be išimties. Bausmė – prasta savijauta, energijos ir gyvenimo džiaugsmo stoka, viršsvoris bei ligos. Deja, o gal ir mūsų laimei, ši bausmė atidedama laike, todėl dažnas piktnaudžiaujame žalingais įpročiais su kvaila viltimi “prašoksiu, man taip nutikti negali”. Statistika rodo, kad neprašokam…

Bet yra ir geroji pusė ! Nesvarbu, kokių klaidų esame pridarę, kol dar esame gyvi, gamta mums leidžia pasitaisyti, pasikeisti. Galime išmokti tausoti savo kūną, suprasti jo siunčiamus signalus ir puikiai pasirūpinti savo sveikata. Tinkama mityba, atsakingas požiūris į sportą ir poilsį, gera emocinė savijauta ir kitos natūralios priemonės padės mūsų organizmui atgauti pusiausvyrą ir atsidėkoti mums puikia savijauta, energija, gera nuotaika ir nepaprasta sveikata.

Trečiasis geros sveikatos elementas – aktyvūs veiksmai. Po to, kai apsisprendžiame, ko norime pasiekti ir sužinome kuriuo keliu eiti, belieka paskutinė, bet tikrai ne mažiau svarbi užduotis. Žengti pirmąjį žingsnį, po to antrą, trečią ir taip, kol pasieksite savo trokštamą tikslą. Savo kelią nueiti privalo kiekvienas asmeniškai, tačiau žymiai lengviau juo eiti kartu su bendraminčiais, palaikymu ir atsakymais į pakeliui kylančius klausimus.

Jei perskaitę šį straipsnelį pagalvosite: „tai tik graži teorija“, bet ką daryti konkrečiai? Tai bus visiškai teisingas ir tikslus klausimas, tačiau negi jūs manėte, kad vienas straipsnelis ar koks nors vienas stebuklingas patarimas gali pakeisti jūsų gyvenimą? Vienas išmintingas žmogus yra pasakęs: „Visi vertingi dalykai turi savo kainą, jei mums pigiai siūlomas „vertingas daiktas“ dažniausiai tai tebus apgaulė“.

Jei savo sveikatą laikote vertingu dalyku, turite būti pasiruošę sumokėti atitinkamą kainą ir tai bus ne pinigai, kaina bus jūsų laikas, pastangos, kantrybė, užsispyrimas, tai yra valiuta kuria galima apmokėti geros sveikatos kainą.