KLAUSIMAS: JONIZUOTAS VANDUO – NAUDINGAS AR ŽALINGAS?

Nepamenu Jūsų nuomonės, bet mūsų mieste yra ekologiškų prekių parduotuvė, su kuria mes gražiai bendradarbiaujame, bet jie aktyviai reklamuoja ir prekiauja jonizatoriais. Specialistės iš Vilniaus pateikė informaciją, kad jonizuotas vanduo, tiek šarminis, tiek rūgštinis yra kenksmingas sveikatai. Pristatė tyrimą su žiurkėmis, kurios buvo girdytos šarminiu, rūgštiniu ir paprastu iš krano vandeniu. Tų, kurios gėrė šarminį ir kurios gėrė rūgštinį vandenį žiurkių objektyvūs tyrimo rezultatai buvo blogesni už gėrusiųjų paprastą iš krano vandenį (šlapimo ir kraujo ph buvo rūgštesnis), jų svoris ir dydis buvo mažesnis, turėjo kitų negatyvių požymių.

——————

ATSAKYMAS:

Jonizuotas vanduo nėra savaime nei blogas, nei geras, kaip kad antibiotikai ar bet kokie kiti vaistai ar daugeliu atveju ir maistas.

Dėl nesubalansuotos šiuolaikinės mitybos (per daug baltymų (mėsos, kiaušinių, pieno produktų), gaiviųjų gėrimų su neorganinėmis rūgštimis, cukraus, kavos) ir pernelyg mažo kiekio daržovių,  dalis “užsirūgština”. Viena iš pasekmių gali būti didėjantis osteoporozės atvejų skaičius ir vis jaunesniame amžiuje retėjantys kaulai, mat organizmas stengdamasis palaikyti pastovų kraujo pH 7.35 – 7.45 ribose (kai kraujo pH nukrenta iki 6,8 žmogus miršta, kai padidėja virš pH 8 žmogus miršta) ir kitoms organizmo buferinėms sistemoms (kvėpavimo ir angliarūgštės kiekio reguliavimo) pasiekus galimybių ribas iš kaulų pradeda imti fosforą ir kalcį, juos šalina iš organizmo su šlapimu ir taip padeda šarminti organizmą.

Kai žmogaus organizmas yra užrūgštintas, jonizuotas vanduo dalinai sprendžia šią problemą, šarmindamas organizmą. Dalinai sakau todėl, kad vis tiek reikia koreguoti mitybą, kad pašalintume priežastis.

Jonizuotas vanduo, jei jis yra tinkamos koncentracijos (tai matuojama pH rodikliu ir eletrocheminiu krūviu) gali iš tiesų padėti. Ir jo gamintojų kaltinti sukčiavimu, ar blogo produkto pardavimu tikrai negalima.

Tačiau yra kitas aspektas, jei jonizuotas vanduo pardavinėjamas ir peršamas kaip panacėja nuo visų ligų ir jį naudoti rekomenduojama visiems be išimties ir dideliais kiekiais, tai gali būti pavojinga. Mat organizmo vidinė terpė turi būti subalansuota ir šio balanso poslinkis tiek į rūgštinę, tiek ir į šarminę pusę nėra geras. Todėl šarminį vandenį vartojant be saiko, galima sau pakenkti.

Dėl tyrimo su žiurkėmis, tai viskas logiška, kaip minėjau tiek šarminis, tiek rūgštinis vanduo žmogų gali susargdinti, kaip beje ir vaistai, ar net kokio maisto perteklius. Jei pasak specialistės žiurkių kraujo pH peržengė normos ribas visiškai natūralu, kad jos prasčiau jautėsi, nepriaugo svorio ir t.t. Tačiau pats faktas, kad kraujo pH peržengė normos ribas reiškia, kad jonizuoto vandens žiurkėms buvo duodama per daug arba jo iš vis nereikėjo, o ne tai, kad jonizuotas vanduo yra blogas arba geras.

Bendrai dėl jonizuoto vandens:

Kai žmogus naudoja didesnius tokio vandens kiekius, reikėtų pasidomėti kiek ir kaip jį reikėtų naudoti, pasižiūrėti savo šlapimo pH, tai galima padaryti paprasčiausioje chemijos prekių parduotuvėje nusipirkus tikslesnių lakmuso popierėlių ar pH matuoklį.

Jei šarminis vanduo naudojamas protingai, jis gali padėti. Jei ne, kaip ir viskas, gali pakenkti.

Asmeniškai rekomenduočiau pirmoje vietoje ne ieškoti techninių priemonių, ar stebuklingų piliulių sveikatai gerinti, o pasianalizuoti savo gyvenimo būdą, mitybą ir juos tinkamai sustyguoti. Tuomet nebus reikalingi nei vaistai, nei šarminis vanduo.