KLAUSIMAS: „ANTIBIOTIKŲ ŽALA“
Kaip neutralizuoti antibiotikų žalą, padarytą organizmui? Danas, 24 m.
——————
ATSAKYMAS:
Nors antibiotikai dažnai padeda gelbėti gyvybes, jie turi ir neigiamų pusių. Antibiotikai kartu su blogosiomis bakterijomis naikina ir gerąją mūsų organizmo mikroflorą. Tai sukelia virškinimo sutrikimus, trikdo naudingų maisto medžiagų įsisavinimą, slopina mūsų imunitetą ir sukelia kitus nepageidaujamus dalykus.
Geriausiai savo mikroflorą galime atstatyti po antibiotikų kurso naudodami gerųjų bakterijų papildus (rekomenduoju naudoti ne reklamuojamus jogurtus, nes jų poveikis yra abejotinas, o vaistinėse parduodamus papildus, dažniausiai tai bus kapsulės). Taip pat turėtume tas gerąsias bakterijas tinkamai maitinti, o vienas iš jų mėgstamų patiekalų yra ląsteliena. T.y. valgyti kuo daugiau natūralaus, gyvo maisto (vaisiai, daržovės, grūdai). Naudingi šiuo atveju rauginti pieno produktai (kefyras, pasukos, natūralus jogurtas), juos galite maišyti su sėlenomis (ląsteliena) bus dviguba nauda.
Kitas neigiamas antibiotikų poveikis yra galimi kepenų pažeidimai. Dažniausiai išoriškai to niekaip nepastebime, nes mūsų kepenys turi daug rezervų. Tačiau bet kuriuo atveju turėtumėme vengti alkoholio, rūkyto, riebaus, kepto ir kitokio smarkiai kepenis apkraunančio maisto kol vartojate antibiotikus, taip pat ir kurį laiką po to.
Yra ir dar vienas rimtas neigiamas antibiotikų poveikis, kuo daugiau jų vartojame, tuo labiau skatiname žalingų, antibiotikams atsparių bakterijų dauginimąsi, su laiku didėja tikimybė, kad atsiras infekcijos, kurių antibiotikai nebegalės įveikti. Sprendimas šiuo atveju kol kas vienas, antibiotikų vartoti kuo mažiau ir tik esant rimtai būtinybei, tik gydytojo paskyrimu jei yra bakterinė infekcija. Dažnai žmonės antibiotikus naudoja esant virusiniams susirgimams, tačiau prieš virusus antibiotikai yra visiškai bejėgiai, tuo tarpu savo juodą darbą (žalą) jie vis tiek padaro.