KLAUSIMAS: „DĖL ALERGIJOS RIEŠUTAMS“  

Esu alergiška žemės riešutams – jų suvalgius odą išberia baltais skausmingais spuogais. Stengiuosi valgyti kitus riešutus, kurie tokios reakcijos nesukelia. Visgi įdomu, ar gali išsivystyti alergija ir kitų rūšių riešutams? Justė, 23 m.

——————

ATSAKYMAS:

Turėtumėte žinoti, kad žemės riešutai biologine prasme yra ne riešutai, o ankštiniai (t.y. iš esmės pupelės). Beje žemės riešutams yra labai daug alergiškų žmonių. Kodėl atsiranda alergija vienam ar kitam produktui iki šiol mokslui nėra iki galo žinoma, t.y. pats mechanizmas kaip baltymai esantys maisto produktuose sužadina nepageidaujamą mūsų imuninės sistemos atsaką yra išaiškintas, tačiau kodėl žmogus tampa jautrus vienam ar kitam produktui ir kaip to išvengti nėra visiškai aišku. Jei žmogus yra alergiškas vienam produktui, teoriškai yra didesnė galimybė, kad gali išsivystyti alergija ir kitiems produktams. Tačiau tai nėra taisyklė, be to tai nebūtinai bus giminingi produktai, o ir išsivysto alerginės reakcijos dažniausiai vaikystėje.

Taigi maistą kuriam alergiška nesate, galite drąsiai valgyti. Tame tarpe ir riešutus, ir pupeles. Tačiau visada atkreipkite dėmesį į savo savijautą, nevartokite produktų kurie jus bent šiek tiek alergizuoja.

Ir svarbiausia: nepergyvenkite dėl to, kas galėtų atsitikti. Juk dabar viskas gerai, o kaip bus, nežino niekas 🙂