KLAUSIMAS: „DREBA RANKOS NUO STRESO“  

Ką daryti, kad stresinėse situacijose nedrebėtų rankos? Ir ką daryti, jeigu stresą patiriu nuolat (darbe, nors pats darbas man patinka). Laima, 29 m.

——————

ATSAKYMAS:

Streso metu gaminamas adrenalinas, kortizolis ir kt. streso hormonai. Jie paruošia organizmą kovai, fizinei veiklai. Jei fizinės veiklos nėra, dažnai tai pasireiškia kūno, rankų, kojų drebuliu.

Tiesioginis sprendimas: intensyviai pajudėkite, pasportuokite (kelios dešimtys pritupimų su šuoliuku, atsispaudimų ar užbėgimas laiptais į viršų per 4 – 6 aukštus). Fizinis krūvis nebūtinai turi būti ilgas (pakanka 1 – 3 min), tačiau intensyvus, fizinis krūvis padeda „sudeginti“ adrenaliną, tai nuims, na ar bent jau gerokais sumažins drebulį.

Taip pat naudingos meditacijos, vizualizacijos technikos. Negalima vartoti kavos, ar bet kokių kitų stimuliatorių. Išsitirkite ar nėra skydliaukės hiperfunkcijos. Taip pat turėkite omeny, drebančios rankos, yra nors ir išoriškai matoma, tačiau mažiausia žala kokia jūsų organizmui daro stresas. Tuo pat metu slopinamas imunitetas, gali būti pažeidžiamos kraujagyslės, didėja cholesterolio lygis, stabdomi organizmo regeneracijos darbai, šie ir kiti nematomi procesai ateityje gali neigiamai atsiliepti jūsų sveikatai.

Todėl visų pirma apgalvokite kodėl jums darbe atsiranda stresas ir raskite būdą jį pašalinti arba iki minimumo sumažinti. Jei to nepavyksta padaryti, pagalvokite apie darbo keitimą. Turėkite omeny, jei darbas jums kelia rimtą stresą, pinigus jus uždirbate savo ateities sveikatos sąskaita. Ar tai verta daryti, spręsti jums…