KLAUSIMAS: „KAIP DAŽNAI TUŠTINTIS“

Dėl tuštinimosi. Dietologė teigė, jog klaidinga yra nuomonė, kad tuštintis svarbu kiekvieną dieną. Ji pateikė apibrėžimą, kad normalus tuštinimasis yra, kai tuštinamasi nuo 1 karto kas tris dienas iki 3 kartų per dieną.

——————

ATSAKYMAS:

Jei retkarčiais išsituštiname ne kasdien, viskas gerai, tai nėra liga ar pavojinga organizmui būklė.

Tačiau jei nuolat tuštinamės rečiau nei kartą per dieną, tai požymis, kad mūsų žarnyno peristaltika yra susilpnėjusi (išskyrus tuos atvejus kai badaujame, bet čia jau kitas klausimas), o susilpnėja ji dėl to, kad valgome per daug mėsos, pieno produktų, saldumynų, smarkiai apdorotų duonos gaminių, pusfabrikačių kurie neturi pakankamai ląstelienos. Dėl ląstelienos stokos susidaro mažai išmatų, mūsų žarnyno mikroflora negauna maisto (maitinasi ji ląsteliena), o tai kas susidaro ir turėtų būti pašalinta(išmatos), mūsų viduje guli 2 – 3 dienas.

Rekomenduočiau peržiūrėti savo mitybos įpročius ir valgyti daugiau daržovių, vaisių, uogų, neapdorotų grūdų, kad mūsų organizmas gautų pakankamai ląstelienos ir tuštinimasis vyktų bent kartą per dieną. Tačiau jei kasdien to padaryti nepavyksta, labai nepergyvenkite.