KLAUSIMAS: „KAIP DAŽNAI TUŠTINTIS“

Dėl tuštinimosi. Dietologė teigė, jog klaidinga yra nuomonė, kad tuštinis svarbu kiekvieną dieną. Ji pateikė apibrėžimą, kad normalus tuštinimasis yra, kai tuštinamasi nuo 1 karto kas tris dienas iki 3 kartų per dieną.

——————

ATSAKYMAS:

Iš anksto atsiprašau už griežtoką atsakymą 🙂

Pas mus medicinoje yra daug “normalių” dalykų, kol nedasigyvenam iki chroniškos ligos. Tačiau su pasekmėmis tenka gyventi mums, o ne medikams ar dietologams.

Žinoma, jei retkarčiais išsituštiname ne kasdien, viskas gerai, tai nera liga ar pavojinga organizmui būklė.

Tačiau jei nuolat tuštinames rečiau nei kartą per dieną, tai požymis, kad mūsų žarnyno peristaltika yra susilpnėjusi (išskyrus tuos atvejus kai badaujame, bet čia jau kitas klausimas), o susilpnėja ji dėl to, kad valgiome per daug mėsos, pieno produktų, saldumynų, smarkiai apdorotų duonos gaminių, pusfabrikačių, kurie neturi pakankamai ląstelienos. Dėl ląstelienos stokos  susidaro mažai išmatų, mūsų žarnyno mikroflora negauna maisto (maitinasi ji ląsteliena), o tai kas susidaro ir turėtų būti pašalinta(išmatos), mūsų viduje guli 2 – 3 dienas. Ar išmatų nešiojimas savyje kelias ar daugiau dienų yra gerai ar ne, spręsti jums…

Rekomenduočiau peržiūrėti savo mitybos įpročius ir valgyti daugiau daržovių, vaisių, uogų, neapdorotų grūdų, kad mūsų organizmas gautų pakankamai ląstelienos ir tuštinimasis vyktų bent kartą per dieną.

P.S. dažnai tuštinimasis rečiau nei kartą per parą yra susijęs su užkietėjusiais viduriais, o tai irgi dažniausiai netinkamos mitybos rodiklis. Rezultatas po ilgo tokių užkietėjimų laikotarpio neretai išsivysto hemorojus.