KLAUSIMAS: „MACA MILTELIAI“  

Ką manote apie maisto papildą – maca miltelius? Diana, 27 m.

——————

ATSAKYMAS:

Maca (liet. peruvinė pipirinė) yra natūralus produktas, auginamas aukštai kalnuose (švarioje aplinkoje), turintis nemažai vitamino C, kalio, vario, geležies, tai yra tikrai neblogas maisto produktas, galite jį išmėginti.

Tačiau nerekomenduoju aklai pasitikėti reklama dažnai teigiančia, kad šis papildas išspręs daugelį sveikatos problemų. Sprendžiant iš aprašymų maca turi stimuliuojantį, organizmą stiprinantį poveikį, tai yra gerai, jei savo subalansuotą ir sveiką mitybą dar papildysime šiuo papildu tikrai bus puiku. Blogai, jei ieškome vis naujų stebuklingų papildų, ar griebiamės stimuliatorių (tame tarpe ir kavos) tam, kad paslėptumėme savo netinkamos mitybos pasekmes, tai rezultatų dažniausiai neduoda.

Turėkite omeny, kad paprastose lietuviškose baltose pupelėse yra iš esmės toks pats kiekis kalcio, geležies ir kalio, tris kartus didesnis kiekis mangano nei macoje. Paprastame kopūste (jei lyginti pagal sausą masę) vitamino C kiekis yra panašus kaip ir macoje. Kainas galite pasilyginti 🙂 Deja bet pagal kitus parametrus macos sulyginti neturiu galimybių, išskyrus reklaminius aprašymus, konkrečios informacijos ir tyrimų apie macos poveikį nelabai yra. Tad išmėginti tikrai galite, tačiau tikrai patarčiau visų pirma mokytis tinkamai maitintis mūsų kraštuose augančiais produktais, visada bus pigiau, o ir rezultatai bus geresni.