KLAUSIMAS: „NEMIGA DĖL APLINKOS GARSŲ“  

Ką daryti, jeigu net girdėdamas menkiausius garsus (kompiuterio klaviatūros tarškėjimą, kito žmogaus kvėpavimą) negaliu užmigti? Galbūt yra kokių nors savitaigos metodų, kurie padėtų nukreipti mintis nuo erzinančių šaltinių ir užmigti? Šarūnas, 31 m.

——————

ATSAKYMAS:

Užmigti mums dažniausiai trukdo ne patys garsai, o emocijos ir jausmai kuriuos jie sukelia. Juk tas pats garsas vieną žmogų gali erzinti, kitą nuraminti ir netgi migdyti. Viskas priklauso nuo mūsų požiūrio ir vidinės jausenos. Daugelį šalia esančio mylimo žmogaus kvėpavimas, tarškėjimas kompiuteriu, kartais net knarkimas veikia raminančiai. Jei pašaliniai garsai jums kliudo užmigti, tikėtina, kad taip yra dėl neigiamų emocijų kurias jie kelia. Pagalvokite kodėl atsiranda tokios emocijos? Dažniausiai problema slypi mumyse. Yra vienas metodas padedantis šiuo atveju. Jei garsų priežastis yra šalia gyvenantis žmogus, kiekvieną kartą kai negalite užmigti, iki tol kol užmigsite, linkėkite jam laimės. Tačiau atminkite, svarbu linkėti ne tik mintimis, bet ir širdimi. Tai nelengva, bet jei sugebėsite, tikrai išspręsite šį klausimą.

Kur kas paprastesnis metodas yra ausų kamštukai ir naktinis akių raištis (jei trukdo ir šviesa). Tai gerai padeda kelionėje arba jei triukšmo šaltinis niekaip su žmogumi nesusijęs.

Daugiau kaip įveikti nemigą rasite čia >>>