KLAUSIMAS: „NEVALGAU PUSRYČIŲ“

Jau apie metus laiko nevalgau pusryčių. Taip jaučiuose žvalesnė, darbingesnė. Aplinkiniai mano šį įprotį kritikuoja. Ar jis tikrai gali turėti neigiamas pasekmes ateityje? Aušra, 33 m.

——————

ATSAKYMAS:

Tradiciškai yra rekomenduojama valgyti pusryčius ir su tuo visiškai sutinku. Jei organizmas ryte negauna energijos (angliavandeninis maistas – grūdai, vaisiai, daržovės) dažniausiai žmogus užkandžiauja nevertingu maistu dienos metu ir persivalgo vakare (sunku kontroliuoti apetitą), dėl ko kyla nutukimo pavojus, greičiau sensta organizmas, galimos virškinimo sistemos, kraujotakos ligos.

Tačiau, kiekvienas mūsų esame skirtingi ir tai svarbu. Jei ankščiau valgote pietus, nėra noro užkandžiauti dienos metu, vakare valgote saikingai, jūsų svoris stabilus ir savijauta gera, tuomet viskas puiku. Niekada nedarykite kažko, tik todėl, kad jums tai nurodo kiti, pamėginkite įsiklausyti į savo organizmą, svarbiausias kriterijus jūsų gera savijauta. Yra žmonės kurie valgo vieną kartą per dieną (dažniausiai pietus) ir kuo puikiausiai jaučiasi. Bet… jei nevalgote tik dėl to, kad ryte nėra laiko dėl darbų, ar noro, nes per daug prisivalgote vakare, susimąstykite, aplinkiniai gali būti teisūs.