KLAUSIMAS: „TINKAMA AVALYNĖ BĖGIMUI“ 

Kaip išsirinkti tinkamą avalynę bėgiojimui neišleidžiant krūvos pinigų perkant specialius batelius? (Kai kuriuos batelius avint ima stipriai mausti blauzdas ir nežinau, nuo ko tai priklauso). Asta, 29 m.

——————

ATSAKYMAS:

Jei jūsų pėdos yra sveikos (neturite plokščiapėdystės), leisti pinigų specialiai ortopedinei ar juo labiau garsių gamintojų avalynei nebūtina. Perkant avalynę bėgiojimui ji turėtų atitikti kelis kriterijus:

a) padas turi būti minkštas, lankstus ir pageidautina storesnis (ypač kulnas), kad absorbuotų dalį smūgio į kietą grindinį bėgant

b) padas turėtų bent minimaliai ortopediškai atitikti pėdą (turi būti iškilimas ties pėdos linkiu)

c) pats batelis turi būti lengvas, gerai kvėpuojantis (pvz. su tinkleliu)

d) batelis turi atitikti kojos dydį, gali būti šiek tiek didesnis, kad šaltuoju sezono metu galėtumėte užsidėti papildomą kojinę, tačiau jokiu būdu ne per mažas

e) nesirinkite paskutinio mados klyksmo batelių, nes dėl grožio dažnai yra aukojamas funkcionalumas ir patogumas

Perkant batelius, juos kiek galite išsimėginkite vietoje. Bėgiojant nepamirškite gerti vandens ir stenkitės rinktis minkštesnius miško takelius, žolę, venkite asfalto ir betono paviršių.

Blauzdas taip pat gali mausti užsidėjus bėgimo batelius jei esame pripratę prie aukštakulnių, tačiau tai jau ne bėgimo batelių klausimas. Čia rekomendacija tik viena, žemesni kulnai kasdien arba kuo mažiau dėvėti aukštakulnius.

Prieš bėgant ir ne tik atlikite raumenų (ypač blauzdų) tempimo pratimus, apšilkite jei planuojate intensyviau bėgti.