KLAUSIMAS: „MOTYVACIJA SPORTUI“

Galbūt Jūs, kaip sveikos gyvensenos šalininkas, galėtumėte duoti patarimų, kaip save motyvuoti sportui ir jo nenumesti vos po kelių savaičių treniruočių? Greta, 21 m.

——————

ATSAKYMAS:

Greta, sportui ar bet kokiems gyvenimo pokyčiams gali motyvuoti du dalykai… Arba lazda t.y. ligos kurias užsitarnaujame neprižiūrėdami savo kūno. Tačiau mano galva tai nėra malonus motyvas. Arba mūsų tikslai, norai, ateities vizija.

Raskite laiko ir ant popieriaus surašykite kokių rezultatų norite pasiekti (svoris, išvaizda, fizinės galimybės), kitaip sakant savo tikslus. Kai surašysite, gerai apgalvokite kodėl jie jums svarbūs, o gal nesvarbūs? Kaip atrodysite, jausitės po 5, 10, 20 metų? Kaip į jus žiūrės aplinkiniai? Kaip vertinsite pati save? Kaip tai jus padarys laimingesne? Ką galėsite daryti ko negalite dabar?  Kam jums viso to reikia? Tai bus jūsų vizija. Taip pat pagalvokite kaip jausitės ir atrodysite po 10, 20 metų jei nieko nedarysite. Kitaip sakant turite labai aiškiai suprasti kam mes visa tai darome.

Tik tinkami tikslai ir vizija gali mus motyvuoti siekti rezultatų. Kai pradėsite sportuoti atminkite svarbią taisyklę, sportas turi jums teiki džiaugsmą, o ne kančią. Tad gerai pagalvokite kokio sporto imtis, kad jums būtų malonu ir smagu. Nesistenkite pasiekti greitų rezultatų, tiesiog mėgaukitės tuo. Tai turi tapti jūsų gyvenimo būdu. Sėkmės.

Šiek tiek minčių motyvacijai rasite užsukę čia >>>