KLAUSIMAS: „VAIKŲ POPAMOKINĖ VEIKLA“ 

Auginu 8 metų dukrą, kartais susimąstau, kad galbūt reikėtų pradėti vesti į popamokinius sporto būrelius, ugdyti sveiką gyvenimo būdą. Pati dukra spyriojasi ir nenori lankyti jokių užsiėmimų. Ar turėčiau stengtis ją įtikinti? Ieva, 31 m.

——————

ATSAKYMAS:

Kuo vaikas turi daugiau užsiėmimų, lanko būrelių, tuo jis greičiau tobulėja, geriau išmoksta bendrauti su aplinkiniais. Tačiau nerekomenduoju jo versti lankyti būrelius per prievartą, iš to naudos nebus, bent jau mergaitei.

Vaikai nesąmoningai kopijuoja tėvus, nors patys to nepripažįsta, o ir tėvai dažnai vaikų elgsenoje nepastebi savo bruožų (dažniausiai dėl to, kad vaikai linkę kopijuoti tai, ko tėvai nenori savyje matyti). Vienintelis efektyvus kelias pagalvoti, kokį pavyzdį rodote savo dukrai, kaip galite ją įkvėpti ir sukelti norą pačiai kažkuo susidomėti. Tai gali būti ir bendra veikla su dukra visuomenės labui (pagalba bažnyčioje, vargšams, galų gale šalia gyvenantiems pensininkams). Bendras sportas, šokiai, maisto gamyba. Naudingiausia yra ne šiaip popamokinė veikla, o ta veikla kuri padeda suprasti pasaulį, įvertinti tai ką duoda tėvai, mokytis padėti kitiems. Tėvams šiuolaikinėje visuomenėje tai yra sunkus kelias, tačiau duodantis puikių rezultatų. Net jei ieškosite tradicinio būrelio, pagrindinį dėmesį kreipkite ne į veiklos pobūdį, o būrelio vadovo/ės gebėjimą ugdyti vaikų vertybes, mergaitėms moteriškumą, švelnumą, rūpestį aplinkiniais, berniukams tvirtybę, pasitikėjimą savimi, drąsą.

Jei suprantate rusiškai, labai rekomenduočiau paklausyti Gyd. Olego Torsunovo paskaitų apie vaikų auklėjimą, jas nemokamai rasite tinklapyje www.torsunov.ru.